Najczęściej zadawane pytania

1. Czy sprzedawane perfumy są oryginalne?
Tak. Oferowane przez nas perfumy są oryginalne, nie są rozcieńczane, nie pochodzą z rozlewni, są świeże, odpowiednio przechowywane, niczym nie różnią się od tych oferowanych w sklepach stacjonarnych dużych sieci.
Wszystkie flakony perfum z naszej oferty zostały zakupione w sprawdzonych sklepach oferujących tylko oryginalne produkty.
Nie tolerujemy podróbek, nie propagujemy ich, nie sprzedajemy i nigdy sprzedawać nie będziemy.
Tylko oryginalne produkty najwyższej jakości.

2. W jakim pojemniku zostanie dostarczony dekant?
Nasze dekanty są sporządzane do czystych, nigdy nieużywanych pojemników. Mniejsze próbki (1-5 ml) są oferowane w plastikowych fiolkach, pozostałe pojemności (6-20 ml) dostarczane są w buteleczkach z grubego szkła odpornego na uszkodzenia. Wszystkie oferowane dekanty posiadają:
- atomizer, dzięki czemu ich używanie jest proste i przyjemne;
- nasadkę na atomizer, która zabezpiecza atomizer przed przypadkowym naciśnięciem i utratą perfum;
- przykręcany atomizer, który lepiej zabezpiecza przed rozszczelnieniem niż atomizery "na wcisk";
- estetyczną etykietkę z opisem zapachu, który znajduje się wewnątrz odlewki.

3. Jaką mogę mieć pewność, że dekant się nie ulegnie uszkodzeniu w transporcie?
Nasze dekanty sporządzamy do fiolek i butelek, które same w sobie są odporne na uszkodzenia (solidny plastik i grube szkło), zostały sprawdzone przez setki perfumowych hobbystów i cieszą się dobrą renomą. Na życzenie prześlemy zdjęcia używanych fiolek i butelek na email.
Każda wysyłana odlewka jest odpowiednio zabezpieczana folią bąbelkową, tak aby dotarła do Państwa w stanie nienaruszonym. Na ewentualne uszkodzenia będziemy rozpatrywać zgłoszone reklamacje.

4. Co oznaczają skróty edc, edt, edp?
edc - woda kolońska (eau de cologne), 3-8% olejków zapachowych;
edt - woda toaletowa (eau de toilette), 5-15% olejków zapachowych;
edp - woda perfumowana (eau de parfum), 10-20% olejków zapachowych.

Zapachy o różnej koncentracji z tej samej linii zapachowej różnią się nie tylko procentową zawartością olejków eterycznych, a również składem. Zatem woda XX edt będzie inaczej pachnieć od XX edp, ich trwałość też najprawdopodobniej będzie różna i nie koniecznie na korzyść tej mocniej skoncentrowanej.

5. Jak używać perfum?
Perfumy najlepiej rozpylać na dobrze ukrwione części ciała (nadgarstki, zgięcia łokci, szyję czy kark) i nie rozcierać ich, pozwolić aby alkohol odparował. Najczęściej odradza się stosowania perfum na ubrania, mogą one zabarwić tkaniny, a te delikatniejsze nawet uszkodzić. Perfum najlepiej używać na skórę, wówczas najlepiej się rozwijają i najpiękniej pachną.
Dobrym zwyczajem jest umiarkowanie, nawet najpiękniejszy zapach użyty w zbyt dużych ilościach może powodować negatywne reakcje otoczenia, jak również naszego organizmu. Zapachy mocniejsze, słodsze, esencjonalne, wieczorowce są najczęściej polecane na chłodniejsze pory roku i wieczory, natomiast te chłodne, odświeżające, delikatniejsze na cieplejsze dni. Jednakże naszym zdaniem każdy zapach nadaje się na każdą okazję i na każdą porę roku, istotne aby nie przesadzić z aplikacją.

6. Co zrobić jeśli w bazie nie ma zapachu, który mnie interesuje?
Proszę napisać do nas zapytanie o dane perfumy, będzie to dla nas sygnał, że jest poszukiwany, postaramy się go wprowadzić do oferty.

7. Czy zamówione odlewki mogę odebrać osobiście?
Tak, jest to możliwe w Opolu Lubelskim po wcześniejszym opłaceniu zamówienia i kontakcie telefonicznym w celu umówienia dnia i godziny odbioru. Ze względów technicznych odbiór możliwy jest najwcześniej następnego dnia od zaksięgowania wpłaty za zamówienie. Na terenie Opola Lubelskiego istnieje również możliwość dowozu dekantów do klienta (po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym dnia i godziny).

8. Czy te same perfumy mogą pachnieć inaczej na różnych osobach?
Tak. Każdy człowiek ma swój własny specyficzny zapach. Na każdej skórze te same perfumy będą pachnieć inaczej. Zapach perfum zależy między innymi od pH skóry, od kosmetyków, których używa dana osoba (mydła, żele pod prysznic, balsamy do ciała). Innymi czynnikami wpływającymi na to jak perfumy pachną na skórze są: pora roku tryb życia, styl odżywiania się, czy osoba pali papierosy. To główne czynniki mające wpływ na zapach perfum aplikowanych bezpośrednio na skórę.